Sigarayı bıraktıktan sonra ruh halinde değişiklikler yaşanabilir. Kendini rahatsız, huzursuz, keyifsiz, hatta mutsuz hissedebilirsin. Sigarayı bıraktıktan sonra bu hisleri yaşarsan, moralini yükseltecek yöntemler mevcuttur.

Hareket et
Herhangi bir egzersiz sana yardımcı olabilir. Yürüyüş yapmak, spor salonuna gitmek veya bir takım sporu yapmak deneyebileceklerinden bazıları. Eğer bir anda yapamıyorsan küçük adımlarla başlayıp zamanla daha fazla egzersiz yapmaya çalış. Keyifsiz hissederken bunu yapmak zor olabilir, ama çaba harcayıp başarırsan, kazancın büyük olacaktır.
Gününü planla
Kendini meşgul etmek için bir plan yap. Evden mümkün olduğunca çok çıkmaya çalış.
Başka İnsanlarla Birlikte Bir Şeyler Yap
Keyifsiz hisseden bazı insanlar diğer insanlardan koparlar. İnsanlarla düzenli iletişim kurmak moraline iyi gelir. Yüz yüze görüşme, telefonla arama veya mesajlaşma bile olsa insanlarla düzenli iletişim kurmaya çalış.
Kendini Ödüllendir
Çoğu mutsuz insan için ödüller ve eğlenceli aktiviteler artık hayatlarında yer almayan şeylerdir. Kendini ödüllendirmenin yollarını bulmak moralinin yükselmesine yardımcı olur. Dergi okumak ya da müzik dinlemek gibi küçük şeyler bile daha iyi hissetmeni sağlar.
Eskiden Keyif Aldığın Şeyleri Yap
Zor olabilir ama normalde keyif aldığın aktiviteleri tekrar yapmaya çalışarak moralini yükseltebilirsin. Normalde keyif aldığın aktivitelerin veya etkinliklerin bir listesini çıkar ve her gün bunlardan birini yapmaya çalış.
Destek Al
Kötü ruh halleriyle tek başına mücadele etmek zorunda değilsin. Arkadaşların, ailen ve önem verdiğin diğer insanlar sana destek olabilir. Sana yardımcı olmak için neler yapabileceklerini onlara söyle.