“Bırakabilirsin” mobil uygulamasıyla
sigaradan kurtulun!

Güzel ve sağlıklı bir hayata artık daha yakınsınız. Yeşilay tarafından hazırlanan “bırakabilirsin” mobil uygulaması ve
Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) sigarayı bırakma süreciniz boyunca her an sizinle.
Üstelik yalnızca dijital ortamda değil, dilerseniz bir tuşla danışma hattı üzerinden de bilgi sahibi olabilirsiniz. Bırakabilirsin uygulaması, sigarayı bırakmak için ihtiyacınız olan psikolojik ve sosyal desteği almanızı, gerektiğinde 115 danışma hattı üzerinden YEDAM ile iletişime geçerek ücretsiz danışmanlık hizmeti almanızı sağlar.

Google Play’den İndirin

App Store’dan İndirin


Sigarayı bırakma tarihinizi belirleyin
“Bırakabilirsin” mobil uygulamasını telefonunuza indirip kayıt olduktan sonra ilk olarak sigarayı bırakacağınız tarihi belirleyin, böylelikle bırakmaya yönelik motivasyonunuzu artırın.

Nikotin bağımlılığı seviyenizi öğrenin
Uygulama içinde bulunan, Fagerström Değerlendirme Ölçeği’ne göre hazırlanmış testle nikotin bağımlılığı seviyenizi öğrenin.

Vücudunuzdaki değişimi fark edin
Sigarayı bıraktıktan sonra vücudunuzda oluşacak olumlu gelişmeleri takip edin, akciğer performansınızı ve kan dolaşımınızı görüntüleyin, sağlık durumunuzu günlük olarak izleyin.

Etkili baş etme yöntemleri öğrenin
Yeşilay Danışmanlık Merkezi uzmanlarınca hazırlanan yöntemlerle sigara içme isteğinizle baş etmeyi öğrenin.

Sigara kullanma isteğinizi ölçün
Hangi durumlarda ve kimlerle beraberken sigara içme isteği duyduğunuzu işaretleyin, seçimlerinize göre geri bildirim alın, raporlarla durumunuzu takip edin.

Sigara kokuyor muyum endişesinden kurtulun
Sigarayı bıraktıktan sonra yaşayacağınız olumlu gelişmelerden biri de koku alma duyunuzun artması olacak. Sigara içenlerin nasıl koktuğunu daha fazla fark edeceksiniz. Aynı zamanda sigara içmeyenlerle bir araya geldiğinizde “acaba sigara kokuyor muyum?” endişesi yaşamayacak, sağlıklı bir bedene kavuşacaksınız.

Maddi kazancınızı faydalı amaçlar için kullanın
Sigarayı bırakarak kazandıklarınızı mobil uygulama üzerinden istatiksel olarak takip edin. Sigarayı bırakarak, harcadığınız parayı daha faydalı amaçlar için kullanın.

Başarı günlüğü tutun
Sigarayı bırakma sürecinizde kat ettiğiniz aşamaları günlüğünüzle daha net olarak görün. Kazandığınız rozetleri sosyal medyadan paylaşın.

Bağımsızlığa doğru her adımınızda, Yeşilay Danışmanlık Merkezi yanınızda!
Sorularınız ve sigara bırakma süreciniz boyunca yaşayacağınız sorunlarınız için ücretsiz Yeşilay Danışmanlık Merkezi Danışma Hattı 115 her zaman yanınızda.

Bağımsız ve sağlıklı bir hayat adına attığınız her adım için sizi şimdiden tebrik ediyoruz.

Bunu birlikte başaracağız.

Google Play’den İndirin

App Store’dan İndirin